Кам'янська гімназія Ізюмської міської ради

Готуємося до ДПА

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

Форма контролю відповідності освітнього рівня випускників загальноосвітніх навчальних закладів I, II, III ступенів та професійно-технічних навчальних закладів, що надають повну загальну середню освіту, державним вимогам. ДПА проводиться наприкінці навчального року, з навчальних предметів, перелік яких щороку визначається і затверджується Міністерством освіти і науки України.

Обов’язковою є атестація з української мови.

Учні початкової (4 клас) та основної (9 клас) школи ЗНЗ з навчанням мовами національних меншин, які прибули з-за кордону і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році, замість атестації з цього предмета можуть за заявою батьків та за рішенням педагогічної ради проходити атестацію з мови навчання.

ДПА проводиться у письмовій формі. Завдання для проведення атестації укладаються навчальними закладами відповідно до орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань, затверджених Міністерством освіти і науки України.

ДПА може проводитися у формі ЗНО. Результати ЗНО з трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів.

Результати ДПА визначаються за 12-бальною шкалою за загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів. Бали, отримані за атестацію, виставляються окремо від річних балів. Результати ДПА заносяться у табель навчальних досягнень (4 клас), до свідоцтва про базову загальну середню освіту (9 клас), до атестата про повну загальну середню освіту (11 клас), і враховуються при визначенні середнього балу відповідного документа, а також при визначенні претендентів на нагородження золотою або срібною медаллю.

Поради учням при підготовці до ДПА

1. Під час підготовки до ДПА, коли ви починаєте відчувати емоційну напругу або втому, можна використати такий спосіб:

• зробити паузу в роботі, вийти з кімнати, в якій ви готуєтеся до ДПА, або працювати в її іншій частині;підійти до вікна й подивитися на небо, на дерева, на люде й, які йдуть по вулиці, спробувати уявити, про що вони думають;

• підставити долоні рук під холодну воду на 2 – 3 хвилини;

2. Готуючись до ДПА постаратися щодня виділити трохи часу на заняття, які приносять вам задоволення й радість.

Які умови важливі для успішного запам’ятовування та згадування вивченого матеріалу до ДПА?
  • Насамперед, ваше бажання. Бажання це один з найважливіших проявів волі людини. Воно мобілізує увагу, підвищує інтерес, забезпечує готовність до запам’ятовування.

• Слід врахувати також те, що матеріал більш успішно запам'ятовується тоді, коли він цікавий для людини, яка його запам’ятовує. Якщо людина вже щось знає в цій сфері, то нове вона запам’ятовує швидше й краще.

Існують правила, які сприяють тому, аби процес запам’ятовування протікав як найпродуктивніше:

• намагайтеся ставитися до матеріалу, який ви запам’ятовуєте, не байдуже, а з великим емоційним інтересом;навчіться зосереджувати свою увагу на досліджуваному предметі;

• намагайтеся зрозуміти матеріал, формуйте в себе свідомий вольовий намір запам’ятати його;

• осмислено повторюйте матеріал, користуйтеся смисловими опорами, смисловим співвіднесенням та смисловим групуванням;

• у ході запам’ятовування записуйте ключові слова, малюйте схеми, підписуйте малюнки, будуйте логічні рядки, приходьте до висновку.

• 1.